KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 4477482
*
nr 447 7482
Pastell
Carl Brandt, 1907, Landskap, 25x70
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 16:11:29
1
1.000 kr
20/1 16:40:31
2
1.200 kr
21/1 11:44:01
2
Vinnande bud
22/1 15:56:14
1
1.200 kr
22/1 15:57:28
1
1.400 kr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24
*
Pastell
nr 447 7482
Pastell
Carl Brandt, 1907, Landskap, 25x70
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 16:11:29 | 1 | 1.000 kr |
20/1 16:40:31 | 2 | 1.200 kr |
21/1 11:44:01 | 2 | Vinnande bud |
22/1 15:56:14 | 1 | 1.200 kr |
22/1 15:57:28 | 1 | 1.400 kr |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24